20 درصدی ها

چگونه در مدار ثروت قرار بگیریم؟

مدار ثروت چیست؟ آیا شما در مدار ثروتمندی قرار گرفته اید؟ آیا می دانید برای تغییر مدار ثروت باید چه کاری انجام دهید؟ حقیقت این است که باورها، مدار فقر و یا ثروت شما را می سازند؟ این باور هستند که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟ اما باورها چه هستند؟ این موضوع به قدری مهم است و کل زندگی یک فرد را تحت الشعاع خود قرار می دهد که تصمیم گرفتیم در این رابطه مقاله ای بنویسیم و مدار ثروت و یا فقر را کامل بررسی کنیم با بیست درصدی ها همراه باشید.

شاید برای شما هم جالب باشد 12 تا از اشتباهات مالی که نباید مرتکب شوید!

اصول مدار ثروت

باور چیست؟

جهان ما جهان اثبات باورهاست …

باور همان فکری است که بارها و بارها در ذهن یک فرد مرور می شود تا جایی که به آن ایمان پیدا می کند و جز باورهای آن فرد می شود. خیلی از شرایطی که در زندگی شما ایجاد می شود، انسان هایی که در سر راهتان قرار می گیرند، ایده هایی که به ذهن می رسند،موقعیت ها و فرصت هایی که در آن قرار می گیرید همگی از باورهای شما نشات می گیرند.

خیلی از افراد به قدرت باورها ایمان ندارند و خیلی از افراد دیگر حتی از آن با خبر هم نیستند به همین خاطر اکثر افراد جامعه طعمم موفقیت، اذت، شادی و احساس خوشبختی را نچشیده اند!

اینکه اعتقاد داشته باشید تمام اتفاقات زندگی تان مربوط به خودتان است یا خیلی از افکارتان باعث به وجود آمدن شرایط بهتر و یا بدتر می شوند یک امر مهم است. شما برای بدست آوردن چنین اعتقادی باید با قوانین جهان هستی آشنا شوید و بدانید به صورت کلی جهان هستی چطور عمل می کند.

هر زمانی که شما درک کاملی از قوانین جهان هستی پیدا کنید به راحتی می توانید روی باورهای خود هم کار کنید و از این قوانین به نفع زندگی خود استفاده کنید.

انسان ها در جهانی زندگی می کنند که مدارهای مختلفی دارد هر فردی داخل یک مدار قرار دارد و داخل هر مدار یک مقدار پول، ثروت اگر بخواهیم به صورت کلی به مدارها نگاه کنیم دو نوع مدار داریم

  • مدار ثروت، خوشبختی، آرامش، سلامتی و …
  • مدار فقر، بدبختی، استرس، بیماری و …

به عنوان مثال اگر ذهن شما برای درآمد 2 میلیون تومان آماده شده است تمام فرصت ها، ایده ها، شرایط و موقعیت هایی که برای شما پیش می آید باعث می شوند که شما همان 2 میلیون را دریافت کنید نه چیز بیشتر!

اگر شما در مدار 5 میلیون تومان قرار بگیرید ناخودآگاه می بینید ایده هایی که به ذهنتون میرسد شما را به درآمد 5 میلیون تومان می رساند یا مثلا فرصت کاری برای شما مهیا می شود که در این رنج قیمت حقوق می گیرید.

حالا فکر می کنید علت چیست؟

چون باورهای خودمان را تغییر نداده ایم! اگر شما در همان مدار قبلی ادامه بدید قطعی نتایج قبلی را هم دریافت می کنید مگر اینکه از مدار ثروت های مختلف خارج شوید و به سمت مدار ثروت بالاتر حرکت کنید. بعد از تغییر خواهید دید همه شرایط و افراد کمک تان می کنند که در مدار جدید خودتان را قرار دهید.

شاید برای شما جالب باشد 12 راز موفقیت در کار و زندگی بدانید!

اما سوال مهم اینجاست چطور باید مدار ثروت رو تغییر بدیم ؟

اگر می خواهید مدارتان با سرعت و قدرت بیشتری تغییر پیدا کند باید روی باورهای خودت کار کنی! نکته قابل توجه به تغییر باور است نه افکار! افکار جز کوچکی از باورهای شما هستند اما تفکری که برای مدت زیادی در شما شکل گرفته می شود باور! تغییر باور شاید کار سختی به نظر بیاید اما شدنی است!

اگر شما باور داشته باشید پول درآوردن کار سختی است قطعاً جهان هم برای اثبات این مساله به شما کمک خواهد کرد.

اگر شما باور داشته باشید هر کاری شدنی است و به توانایی های خود ایمان داشته باشید حتماً جهان هم شرایطی برای شما فراهم می کند که این باورتان را اثبات کنید.

اگر شما باور داشته باشید ثروتمند می شوید حتماً در مدار ثروت قرار می گیرید.

اگر شما بتوانید آرام ارام باورهای خود را عوض کنید مدارتون هم آرام آرام عوض خواهد شد. کافی است که هزارن فکر تازه و جدید را جایگزین افکار مسموم و مخرب کنید تا در مدار ثروت و خوشبختی قرار بگیرید.

اگر بخواهم یک توصیف کلی در مورد هر مدار داشته باشم اینکه هر کسی روی هر مداری قرار بگیره فقط چیز هایی رو میبینه که فقط روی اون مدار هست و دسترسی به مدار های بالاتر رو نداره!

رابطه باورها با مدار ثروت

اگر بخواهیم باورها را در زمینه ثروت بررسی کنیم دو نوع باور وجود دارد.

  • باورهای فقرا
  • باورهای ثروتمندان

“در زندگی چیزی را تجربه می‌کنیم که انتظارش را داریم؛ این، یک قانون است!”

اگر انتظار فقر و نداری را دارید حتماً آن را تجریه می کنید زیرا فرکانس ذهن شما بر روی فقر تنظیم شده و هیچ برنامه ای برای ثروت ندارد.

اگراعتقاد دارید قرض و بدهی شما را در مدار سختی و مشقت قرار داده احتمالاً به کارهایی مشغول می شوید که یک حقوق و مزایای کمی برای شما دارد که فقط بتوانید زندگی خود را بگذرانید و یا بدهی و قرض های خود را ادا کنید. از این رو ثروت و پولدار شدن برای تان یک آرزو خواهد بود.

احتمالاً افرادی هم که به صورت ناخودآگاه پول غیرمنتظره‌ای به دستش می‌رسد، بلافاصله با خرید خرجش می‌کند، چون احساس می‌کند که خرج کردن حس بهتری دارد از این رو  هرچه زودتر خود را به وضعیت عادی (یعنی بی‌پولی) برمی گردانند.

شاید باور داشته باشید که چون شغل مناسبی را انتخاب نکرده اید نهایتاً ثروتمند نخواهید شد. در صورتیکه بسیاری از افراد موفق و پولدار با ادامه یک شغل مکمل توانسته اند به مرور زمان پول کسب کنند و در مدار ثروت قرار بگیرند و یا حتی بعد از سال های طولانی شغل خود را تغییر داده اند.

اگر فکر کنید که برای پول بدست آوردن وقت کافی ندارید در اشتباه هستید! زیرا همه انسانها به یک اندازه زمان در اختیار دارند به عبارتی در 24 ساعت شبانه روز مشترک هستند.

واقعاً چه چیزهایی می تواند در مدار ثروت شما را قرار دهد؟ به غیر از باور گزینه های مهم دیگری هم هستند که مسیر موفقیت و ثروت را برای شما باز می کنند که عبارتند از:

مدار ثروت و تصمیمم گیری1- تصمیم گیری شما

برای تغییر اوضاع به قدرت نیاز دارید به قدرت شهامت، اراده و تصمیم گیری! باید به خودتان تعهد بدهید و تلاش در این زمینه داشته باشید. تعهد برای آنچه باید انجام دهید، تعهد برای آنچه باید تغییر کند و همین تعهد است که نتیجه شما را مثبت و یا منفی می کند.

2- درک و دید مناسب

به همراه تلاش باید دید و درک درستی از تصمیم و انتخاب خود داشته باشید و گرنه پیروز نمی شوید.

3- قدرت پس انداز

یک جمله عالی در این زمینه وجود دارد که می گوید:” اول پس‌انداز و بعد خرج کردن!”

که البته بیشتر افراد دقیقاً برعکس عمل می کنند اول خرج می کنند تا اگر چیزی باقی ماند پس انداز کنند.باید برای مدار ثروت برنامه داشته باشید برنامه ای که در آن نقش پس انداز پر رنگ باشد. مدیریت در دخل و خرج و داشتن پس انداز یکی از اجزای مهم در زندگی ثروتمندان است.

4- تقاضای کمک از دیگران

سعی کنید در کارهایی که نیاز به مهارت و کمک دیگران دارید از آنها تقاضای یاری کنید؛ زمانی که مردم ببینند تو برای کمک به خودت با اراده و مصمم هستی، آنها هم برای کمک به تو با اراده و مستعد خواهند شد؛ البته نباید فراموش کنیم که نحوه کمک از دیگران مهم است! باید بدانید چطور از دیگران کمک بگیرید!

5- خودت را لایق بدان!

اگر شما خودتان را لایق ثروت ندانید چط.ر انتظار دارید دیگران شما را لایق بدانند و چطور امکان دارد طبق قانون هستی به آن دست پیدا کنی! اگر به خودتت باور داشته باشی که شایسته ثروت و قدرت هستی حتماً آن را دریافت خواهی کرد. شما باید همیشه خودتان را محترم و ارزشمند بدانید و با خودتان در حالت صلح و آشتی باشید.

6- توجه به زندگی ثروتمندان و ارتباط با آنها

الگوبردای و یادگرفتن از ثروتمندان به شما کمک می کند بهتر و درست تر در مدار ثروت قرار بگیرید. شما با بررسی زندگی ثروتمندان و رفتار آنها اشکالات کار خود را می شناسید و بهتر می توانید نکات مثبت و ارزشمند را یاد بگیرید. اگر با آنها ارتباط برقرار کنید می توانید به راحتی سبک زندگی خود را به آنها نزدیک کنید.

7- زمانی برای خود

برای طی کردن مسیر ثروت و استقلال مالی باید زمانی را برای خرج کردن خودتان بگذارید. به بیان ساده تر از پول اذت ببرید! چرا؟ چون این کار به شما انگیزه پول درآوردن بیشتر می دهد و بدست آوردن پول را سخت و دشوار جلوه نمی دهد.

8- داشتن هدف

در اول هر سال برای خودت هدف و نقشه داشته باش. افراد ثروتمند برای هر ماه،سال و هر روز خود هدف تعیین می کنند. آنها می دانند در پایان سال چه می خواهند و هر روز کاری برای اهداف خود انجام می دهند.

9- به همراه داشتن پول

در عصر جدید و با کارت های بانکی مردم از حمل پول به صورت نقدی بی نیاز شده اند اما به همراه داشتن پول به صورت نقدی به شما کمک می کند که اولاً از نظر روانی احساس بهتری داشته باشی و احساس ثروت بیشتر کنید دوماً با وجود پول خرج نکنی سوماً پولدار شدن را راحت بدانی و نکته آخر اعتماد به نفس شما هم زیاد خواهد شد.

 ترس از خرج کردن پول در وجود بسیاری از افراد وجود دارد بعضی از افراد می‌گویند: «من نمی‌توانم پولی با خودم به همراه داشته باشم، زیرا بلافاصله خرجش می‌کنم». شما با این کار تمرین و کنترل بیشتری خواهید داشت. همچنین اگر  پول در جیبتان باشد و به خودتان اطمینان نداشته باشید، نمی‌توانی انتظار پولدار شدن را داشته باشید!

نتبجه نهایی:

فقر یک بیماری است! فقر یک بیماری ذهنی و روانی است که بسیاری از ثروتمندان خود ساخته آن را شکست داده اند. آنها تواسته اند با جسارت و اراده و باور خودشان را درمان کنند. ثروتمندان خودساخته باور داشتند که این بیماری قابل درمان است آنها می دانستند که هر درمانی نیاز به تلاش، ایمان دارد و بر این اساس موفق شدند. اگر آنها موفق شدند و توانستند تو هم حتماً موفق می شوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

56 + = 60

دکمه بازگشت به بالا
بستن