20 درصدی ها

چگونه با دیگران برخورد کنیم؟ راهکارهای ارتباط موثر با دیگران

چگونه می توان ارتباط موثر با دیگران داشته باشیم؟ چگونه می توانیم با دیگران رفتار خوبی داشته باشیم؟ آیا راهکارهایی مهم برای برخودی موثر با دیگران وجود دارد؟شاید گفت زندگی اکنون هر فردی از بسیاری جهات به نوع برخورد شخص با دیگران و یا از رفتارهای اجتماعی او نشئت می گیرد. بسیاری از تنش ها و ناهنجاری ها در سطح زندگی و جامعه به این مقوله بر می گردد.

شاید برای شما هم جالب باشد که عوامل فن بیان قوی و راز ارتباط خوب با دیگران را بدانید.

داشتن مهارت ارتباط موثر با دیگران اغلب نادیده گرفته می شود و بسیاری از افراد به آن توجه خاصی ندارند. اما شاید گفت یکی از مهم ترین موفقیت ها در کار و زندگی داشتن همین ارتباط موثر و موفق با دیگران است. زیرا در صورت برقراری ارتباط موثر و موفق با دیگران به راحتی می توانید آرامش و پیشرفت را در تمام جهات زندگی کاری و شخصی تجربه کنید. به همینن منظور قصد داریم در این مقاله عواملی که باعث به وجود آمدن یک ارتباط موثر و کارآمد می شود را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر شما هم دوست دارید در این زمینه به پیشرفت های بیشتر برسید با بیست درصدی ها همراه باشید.

ارتباط موفق و موثر با دیگرانیک ارتباط موثر با دیگران چیست؟

برای ایجاد یک ارتباط موثر باید انتقال افکار و احساسات به صورت دو طرفه باشد. شامل گفتگو و مهارت کلامی، مهارت غیر کلامی (زبان بدن)، حالات صورت و لحن بیان همه تاثیر گذار هستند.

جالب است بدانید طبق پژوهش های انجام شده بیشترین تاثیر گذاری برای انتقال پیام ها توسط ارتباط غیر کلامی است.

حرکات و صدا و کلمات می توانند مرز بین یک ارتباط موفق و موثر با یک ارتباط ناموفق و بدون اثر باشند. علاوه بر این انتخاب کلمات مناسب هم بسیار نقش دارد. مقاله کلمات جادویی در فن بیان و ارتباط به این مساله می پردازد.

افرادی که به راحتی می توانند ارتباطی موثر برقرار کنند فقط بر روی محتوای پیام تمرکز نمی کنند و ارتباطات غیر کلامی بالایی دارند. در واقع درست برداشت شدن پیام توسط طرف مقابل مهم تر است که این موضوع علاوه بر استفاده مناسب کلمات بیشتر به صورت غیر کلامی می باشد.

اگر شما در مدیریت احساسات خود مانند خشم، ناراحتی، ترس و … بتوانید به خوبی عمل کنید به راحتی می توانید کنترل شرایط را در دست بگیرید و ارتباطی موثر تر با دیگران برقرار کنید. علاوه بر این باید یاد بگیرد چگونه برای متقاعد کردن دیگران گام بردارید.

چرا مهارت ارتباط موثر با دیگران مهم است؟

یک فرد با داشتن مهارت ارتباطی موثر با دیگران می تواند در جایگاه شغلی، بهتر از هم رده های خود قرار بگیرد. در سطح اجتماعی می تواند دوستان و افراد زیادی را در کنار خود داشته باشد. در یک زندگی شخصی رابطه خوبی با همسر و فرزندان خود برقرار کند و در نهایت به پیروزی و آرامش برسد.

چگونه ارتباطی موثر با دیگران داشته باشیم؟

برای داشتن یک ارتباط موثر با دیگران باید سعی کنید در ارتباطات روزانه خود با دیگران بیشتر تلاش کنید. باید تلاش کنید اصول یک ارتباط موفق را از همین ارتباطات ساده روزانه شروع کنید و این مهارت خود را قدرت ببخشید.

اصولی که می تواند برای یک ارتباط موفق و موثر با دیگران تاثبرگذار باشد.

1- تماس چشمی:

تماس چشمی با طرف مقابل می تواند منجر به موفقیت آمیز شدن و تاثیر گذاری بیشتر، گفتگو گردد. داشتن یک تماس چشمی مناسب نشان می دهد شما به موضوع و فرد مورد نظر اهمیت می دهید و توجه و علاقه شما را می رساند.

2- زبان بدن مناسب

باید بدانید زبان بدن شما در حال انتقال چه پیامی به طرف مقابل است. برای بهتر درک کردن این موضوع حتماً باید از زبان بدن خود آگاه باشید. تجربه و علم ثابت کرده داشتن یک زیان بدن مناسب برای یک گفتگو بیشترین تاثیرگذاری را بر روی فرد مقابل می گذارد. برای درک بهتر این موضوع مقاله زبان بدن چیست؟ آموزش زبان بدن به صورت ساده و موثر می تواند یک راهنمای کامل برای شما در این زمینه باشد.

3- هماهنگی برای انتقال پبام

برای اینکه موضوع و پیام خود را به دیگران به خوبی انتقال دهید باید علاوه بر داشتن زبان بدن مناسب، بین لحن بیان، کلمات و … هماهنگی وجود داشته باشد تا کلام شما به یک پیام واحد تبدیل شود و بتواند در دل فرد مقابل بنشیند. علاقه خود را به چیزی که می شنوید ابراز کنید مثل گفتن یک “بله” یا “اوه” . حتی گاهی یک لبخند ساده هم می تواند نشان دهد شما به فرد مقابل گوش می دهید.

4-کنترل ذهن خود

شاید باور نکنید اما هر ذهنیتی که بر روی فرد مقابل دارید می تواند در ارتباط شما هم اثر بگذارد. سعی کنید احساسات و تفکرات خود را نسبت به طرف مقابل کنترل کنید. کنترل ذهن از روی آگاهی در بهبود روابط و ایجاد ارتباط موثر بسیار تاثیرگذار است علاوه بر این باعث آرامش ذهن و روح می شود. همچنین سعی کنید از روی آگاهی و با صداقت و صبوری در کمال احترام و ادب صحبت کنید.

کنترل ذهن برای داشتن یک ارتباط موثر با دیگران5-شنونده خوب و فعال باشید

اگر شما بتوانید به حرف های دیگران به صورت فعال گوش دهید به راحتی می توانید شناخت بیشتری از فرد مقابل پیدا کنید. همچنین این کار باعث می شود از به وجود آمدن بسیاری از سوء‌تفاهم‌ها که بیشتر از عدم درک و شناخت یکدیگر نبه وجود می آید جلوگیری شود.

6-قضاوت و پیش داوری نکنید

معادله خیلی ساده است اما شاید اجرای آن سخت باشد. برای ایجاد یک رابطه موفق و خوب لازم نیست معجزه ای اتفاق بیفتد و یا شما  با تمام عقاید آنها موافقت کنید. تنها کافی است قضاوت و سرزنش را حذف کنید تا بتوانید بیشتر دیگران را درک کنید. خودتان را در موقعیت های آنها قرار دهید و پیش داوری نکنید.

7- تفاوت زبان بدن دیگران را درک کنید

به عبارت ساده تر هر فردی ممکن است بسته به نوع فرهنگ و خانواده و … زبان بدنی متفاوت داشته باشد. سعی کنید برای بررسی زبان بدن دیگران به عواملی مثل سن،احساسات درونی، فرهنگ خانوادگی و اجتماعی آنها توجه کنید.

8-شمرده و واضح سخن بگویید

برای داشتن ارتباط موثر با دیگران باید واضح و شمرده صحبت کنید تا دیگران حرف های شما را درک کنند. در واقع طریقه نحوه بیان شما است که میزان اعتبار و سنجش اجتماعی شما را بیان می کند.

9- آرامش در حین صحبت

آرام صحبت کنید. اگر شما سریع و تند صحبت کنید در واقع نشان می دهید که تنش های درونی دارید و دیگران به این موضوع پی می برند. صدای خود را آرام و ملایم کنید سعی کنید یکنواخت صحبت نکنید.

10- تفکر مثبت

تفکر مثبت قبل از یک ارتباط موثر با دیگران بسیار اهمیت دارد. اگر تفکر شما مثبت باشد در گفتگوی به وجود آمده هم بیشتر بر روی نکات مثبت تکیه می کنید. این در حالی است که تفکرات منفی باعث به وجود آمدن حرف های انتقادی و دلسرد کننده خواهند بود. ذهن انسان بیشتر تمایل دارد بر روی نکات منفی تمرکز کند این شما هستید که باید به صورت آگاهانه تفکرات خود را مدیریت کنید و ذهن خود را بیشتر به سمت تفکرات مثبت هدایت کنید.

11-توجه به حالات چهره

یک فرد با داشتن هوش هیجانی بالا می تواند در مدیریت احساسات خود و دیگران موفق عمل کند. در هنگام یک گفتگو توجه به حالات چهره فرد به خصوص چشم ها می تواند درک مناسبی ایجاد کند. شما با بررسی این حالت ها به راحتی می توانید بازخورد بهتری بگیرید و به قسمت های پنهان ماجرا بیشتر پی ببرید.

12- تاکید بر روی راه حل

در هنگام صحبت با دیگران بهتر است به جای اثبات کردن بر روی راه حل مشکل تاکید داشته باشید. یک راه حلی را پیشنهاد دهید که وضعیت را بهبود ببخشد. از اینکه چه کسی درست یا غلط می گویید اجتناب کنید. اغلب افراد در بیشتر وقت ها به جای حل مشکل فقط به دنبال مقصر هستند که این کار مشکلی را حل نخواهد کرد.

راه حل برای ارتباط موثر با دیگران13-قابل اعتماد باشید

شاید این یکی از مهم ترین عوامل برای داشتن یک ارتباط موثر و موفق با دیگران است. اگر فردی در قابل اعتماد بودن نتواند خوب عمل کند نباید انتظار داشت روابط طولانی مدت با او شکل بگیرد. زیرا در یک ارتباط نتوانسته اعتماد را از ریشه بسازد.

14- خودتان باشید

شاید شما هم دیده باشید افرادی که در یک ارتباط با دیگران بخواهند دیگران را تحت تاثیر قرار دهند. در این صورت فرد دیگر خودش نیست! شاید از این روند هدف بدی نداشته باشد اما به هر حال راه اعتماد را سلب می کند. سعی کنید برای یک ارتباط موثر با دیگران خودتان باشید و به فرد مقابل هم این فرصت را بدهید تا همین کار را انجام دهد.

15-از ارتباطات لذت ببرید

اگر در ذهن شما برقراری یک ارتباط فقط یک ابزار برای پیشبرد اهداف تان باشد دیگر موثر نخواهد بود. یک ارتباط موثر و موفق با دیگران زمانی شکل می گیرد که همراه با صمیمیت و شوخ طبعی باشد. این کار باعث می شود دیگران بیشتر تمایل داشته باشند در کنار شما باشند.

افراد با مهارت ارتباطی خوب چه ویژگی هایی دارند؟

هر انسانی دوست دارد در مهارت بین فردی و ارتباط با دیگران به خوبی عمل کند. اما باید گفت افرادی که چنین مهارتی را کسب کرده اند ویژگی های خاصی دارند که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

1- بهتر می بینند

توجه و مشاهده به دیگران به شما اجازه می دهد که بتوانید شرایط روحی دیگران را حدس بزنید. افرادی که مشاهده کنندگان خوبی هستند به راحتی می توانند واکنش های دیگران را حدس بزنند و بر این اساس موقعیت ها را مدیریت کنند. این افراد همیشه درزمان برقراری ارتباط با دیگران به شرایط آنها فکر می کنند.

2- شروع کننده ارتباطات هستند

درارتباطات و یا برطرف کردن سوء تفاهمات به دنبال این نیستند که دیگری پیش قدم شود. آنها می دانند در هر ارتباطی باید وظیفه خود را انجام دهند.

3-احترام قائلند

فردی که مهارت ارتباطی قدرتمندی دارد به راحتی می تواند با افراد مخالف خودش نیز به صورت مسالمت آمیز صحبت کند. آنها در شرایط نامطلوب هم صبر و کنترل خود را از دست نمی هند زیرا می دانند که به جای حل شدن موضوع گره های بیشتر هم به وجود می آید.

4- هوش هیجانی بالا دارند

افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند از خودآگاهی بیشتری بهره می برند. بیشتر می توانند بر روی احساسات خود کنترل داشته باشند و می دانند در برخورد با دیگران چگونه رفتار کنند تا بتوانند بشترین تاثیر را بر روی آنها بگذارند.

5-ذهن منظم دارند

افرادی در ارتباط با دیگران موفق عمل می کنند خوب فکر می کنند و سپس افکارشان را بر زبان می آورند در عین حال از اینکه بگویند چیزی را نمی دانند نمی ترسند. آنها در ارتباط با دیگران به دنبال منافع یک طرفه نیستند.

6-خلاق هستند

این دسته از افراد خلاقانه داستان هایی می گویند تا شنونده را در تجربیاتشان شریک کنند. آنها به راحتی می توانند احساسات دیگران را درگیر کنند و می دانند چه صحبت و یا حرکتی برای چه موقعیتی مناسب است.

7- روحیه آموزش دارند

آنها در هر موقعیتی که قرار می گیرند به عنوان یک فرصت نگاه می کنند. این افراد رفتارهای دیگران را به خوبی بررسی می کنند و از هر تماسی چیزی یاد می گیرند.

نتیجه گیری:

برای داشتن یک ارتباط موثر با دیگران اول باید ارتباطات درونی خودتان را بهبود ببخشید. شما هستید که با شناخت بیشتر خود می توانید ذهن و افکار خودتان را کنترل کنید. احساسات منفی تان را کنترل کنید. از این رو می توانید با رعایت بقیه اصول به درک نیازها و احساسات دیگران بپردازید و در برقراری ارتباط موثر با دیگران موفق عمل کنید.این کار نیاز به تمرین و تکرار مستمر دارد و شما می توانید با تمرینات ساده روزانه در بهبود این مهارت مهم گام بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن